fbpx

Aktualności

Odkryj wyjątkową przyjemność prowadzenia – Nissan Qashqai e-POWER

2022-10-06

Nissan Qashqai e-POWER – odkryj wyjątkowe i ekscytujące wrażenia z jazdy samochodem elektrycznym bez konieczności podłączania samochodu do sieci elektrycznej

Poczuj przyjemność prowadzenia samochodu elektrycznego za sprawą naszego nowego układu napędowego e-POWER w Nissanie Qashqai. e-POWER to unikalna technologia Nissana, która jest czymś innym niż rozwiązania w tradycyjnym silniku hybrydowym. Polega na wykorzystaniu silnika benzynowego jedynie do wytwarzania energii dla silnika elektrycznego, który napędza pojazd. Dzięki temu jazda jest bardziej cicha i oszczędna.

Kobieta uśmiecha się, siedząc pewnie na fotelu kierowcy.

Napęd e-POWER – wyjątkowe rozwiązanie

Autorska technologia Nissana e-POWER to połączenie silnika benzynowego, który ładuje baterię oraz silnika elektrycznego, który napędza koła. Napęd ten działa podobnie jak w samochodzie elektrycznym, zmniejszając emisję spalin i koszty eksploatacji. Samochodu nie trzeba podłączać do sieci ładowania, dlatego kierowcy nie muszą zmieniać swoich przyzwyczajeń. Oprócz silnika spalinowego, technologia e-POWER wykorzystuje również hamowanie regeneracyjne, które wspiera ładowanie baterii.

Jak działa technologia e-POWER?

Napędzany benzyną, wspierany elektrycznie

„Ładowany” benzyną, napędzany elektrycznie

Odkryj wyjątkową przyjemność prowadzenia bez konieczności zmiany przyzwyczajeń. Nadal będziesz tankować benzynę, ale po uruchomieniu silnika poczujesz nowy wymiar podróżowania dzięki zaletom napędu elektrycznego.

Ładowanie w czasie jazdy

Ładowanie w trakcie jazdy

Samochodu z napędem e-POWER nie musisz podłączać do sieci ładowania. Silnik benzynowy na bieżąco wytwarza energię, która ładuje baterię. Koła napędzane są energią pochodzącą w 100% z napędu elektrycznego (baterii).

Odzyskuje energię z hamowania

Odzyskiwanie energii podczas hamowania

Dzięki napędowi e-POWER nie zmarnujesz energii powstającej podczas hamowania pojazdu. Układ hamulcowy przetwarza i przesyła ją do baterii, zwiększając tym samym oszczędność paliwa.

Jak działa technologia e-POWER?

e-POWER wykorzystuje silnik elektryczny, który jest zasilany energią elektryczną dzięki baterii. Bateria jest ładowana przez wydajny silnik spalinowy o zmiennym stopniu kompresji (VCR).

e-POWER łączy to, co najlepsze, z obu światów:

  • płynne i responsywne przyspieszenie znane z pojazdów EV;
  • zasięg pojazdu z silnikiem spalinowym

Wyjątkowe i ekscytujące doznania z prowadzenia dzięki technologii e-POWER

Zwinność jazdy

Dynamika

Dostępna do tej pory wyłącznie w samochodach elektrycznych technologia e-Pedal Step jest do Twojej dyspozycji, jeśli masz ochotę na bardziej dynamiczną i sportową jazdę.

Łagodniejszy dla środowiska

Przyjemność prowadzenia

Technologia e-POWER zapewnia natychmiastowy dostęp do momentu obrotowego i płynne przyspieszenie, a cichy, elektryczny napęd poprawi komfort każdej podróży.

Kobieta prowadząca samochód

Płynność i cisza

Silnik elektryczny pracuje cicho, a w połączeniu z silnikiem benzynowym emituje minimalną ilość spalin. To połączenie sprawia, że jazda samochodem z napędem e-POWER to relaksujące, przyjemne i bardziej ekologiczne doświadczenie.

 

Zapisz się na jazdę próbną.

AKTUALNOŚCI

Wywiad z Michałem Nivette, Prezesem Centrum Samochodowe Nivette

22 lipca 2024

ZLOT POJAZDÓW ZABYTKOWYCH „ODJAZD”   Joanna Zientarska: Świat motoryzacyjny kiedyś wyglądał inaczej. Jak Pan to ocenia dzisiaj? Michał Nivette: Czy to wyścig, czy rajd, to zawsze była zabawa dla dorosłych chłopców. Droższa, tańsza, ale wciąż zabawa. Samochody były zupełnie inne. Przypomnijmy sobie wyścigi w Polsce – Formuła Polonia, Polska Formuła Easter – nie było innych […]

więcej

RABATY na akcesoria transportowe

26 maja 2024

Wszystkie produkty firmy Thule: boksy dachowe, uchwyty i platformy rowerowe, belki dachowe oraz haki holownicze -15%.  Oferta ważna do kończą czerwca 2023 r. lub do wyczerpania zapasów. Jeśli potrzebujesz do swojego samochodu: BOX DACHOWY HAK HOLOWNICZY PLATFORMĘ NA ROWERY RELINGI DACHOWE UCHWYTY ROWEROWE to koniecznie musisz nas odwiedzić. Zapraszamy do Nivette.

więcej

Czysta klimatyzacja to zdrowsze i komfortowe podróże

26 maja 2024

Czysta i sprawna klimatyzacja w Twoim samochodzie to nie tylko większy komfort ale też zdrowsze podróże dla Ciebie i Twoich bliskich. Smog, bakterie, pyłki i nieprzyjemne zapachy przedostają się do wnętrza samochodu, powodując dyskomfort i stwarzając zagrożenie dla zdrowia. W trakcie sezonu wiosenno-letniego szczególnie ważna jest sprawna klimatyzacja. W ramach kompleksowego czyszczenia układu klimatyzacji nasi […]

więcej

Wykonanie: ADIMO.pl